RESULTS


2022 FINAL SHOW RESULTS AND PLACINGS

RESULTS
Time Division Placing NO Competitor City
9:00am Ms Classic Figure First Timers [3]  x 41 Denise Parnell Mackay
    2 49 Lynne Hayes Morayfield
    1 68 Nikita Hennessy Mackay
           
9:05am Men's Bodybuilding 23 [4]  1 20 Thomas Springate Kingaroy
    x 28 Jagdeep Singh Amritsar
    3 57 Jonathan Bowen Griffin
    2 72 Cooper Nancarrow Cairns
           
9:10am Ms Classic Figure Novice [6]  3 15 Nikki Simpson New Beith
    x 41 Denise Parnell Mackay
    4 49 Lynne Hayes Morayfield
    2 68 Nikita Hennessy Mackay
    1 75 Emily Warren Mackay
    5 155 Sandra Pollard Townsville
           
9:15am Men's Bodybuilding 40+ [2]  1 107 Christian Hasenkamp Townsville
    2 152 Andy Lipke Gympie
           
9:20am Men's Bodybuilding 50+ [2]  2 88 Mick Cullen Bald Hills
    1 163 Christopher Caspani Burdell
           
9:25am Ms Classic Figure Open [10]  3 15 Nikki Simpson New Beith
    x 41 Denise Parnell Mackay
    5 47 Nikki Moir Petrie
    6 49 Lynne Hayes Morayfield
    4 74 Elaine Fox Cooee Bay
    2 109 Em Pianeda Mackay
    6 142 Jo Heyze Mackay
    1 146 Tegan Howard Kingscliff
    6 150 Cressa Baxter Mornington
    6 155 Sandra Pollard Townsville
           
           
9:30am Men's Bodybuilding First Timer [6]  2 20 Thomas Springate Kingaroy
    6 38 Brad Reppel Bentley Park
    5 57 Jonathan Bowen Griffin
    4 72 Cooper Nancarrow Cairns
    3 88 Mick Cullen Bald Hills
    1 125 Taylor Robertson Thornlands
           
           
9:35am Ms Figure First Timer [5]  4 32 Nikita Beecroft Cannonvale
    x 41 Denise Parnell Mackay
    2 49 Lynne Hayes Morayfield
    3 68 Nikita Hennessy Mackay
    1 105 Annie Petersen Bundaberg
           
           
9:40am Ms Figure 40+ [7]  5 150 Cressa Baxter Mornington
    1 109 Em Pianeda Mackay
    4 25 Annette Sofos Alexandra Hills
    6 155 Sandra Pollard Townsville
    x 41 Denise Parnell Mackay
    3 47 Nikki Moir Petrie
    2 74 Elaine Fox Cooee Bay
           
           
9:45am Ms Figure Novice [7]  1 109 Em Pianeda Mackay
    6 155 Sandra Pollard Townsville
    x 41 Denise Parnell Mackay
    2 105 Annie Petersen Bundaberg
    5 68 Nikita Hennessy Mackay
    4 49 Lynne Hayes Morayfield
    3 74 Elaine Fox Cooee Bay
           
           
9:55am Ms Figure 30+ [4]  1 15 Nikki Simpson New Beith
    2 109 Em Pianeda Mackay
    3 146 Tegan Howard Kingscliff
    4 68 Nikita Hennessy Mackay
           
           
10:00am Ms Figure 60+ [2]  1 25 Annette Sofos Alexandra Hills
    2 144 Debbie Taylor Pimlico
           
           
10:05am Men's Bodybuilding Novice [10]  6 17 Michael Kassouh Yatala
    6 57 Jonathan Bowen Griffin
    2 87 Alexander Djurovic Geebung
    5 40 Brendon Hague Highfields
    6 110 Kevin Kelley Bellbird Park
    3 112 Damian Godlewski Idalia
    6 72 Cooper Nancarrow Cairns
    4 20 Thomas Springate Kingaroy
    1 125 Taylor Robertson Thornlands
    6 88 Mick Cullen Bald Hills
           
10:10am Ms Figure 50+ [7]  2 30 Andrea Hunt Gold Coast
    4 25 Annette Sofos Alexandra Hills
    6 155 Sandra Pollard Townsville
    1 105 Annie Petersen Bundaberg
    5 47 Nikki Moir Petrie
    6 142 Jo Heyze Mackay
    3 49 Lynne Hayes Morayfield
           
           
10:20am Men's Bodybuilding Under 72kg [5]  4 17 Michael Kassouh Yatala
    1 39 Kaidan Homan Mackay
    5 38 Brad Reppel Bentley Park
    3 88 Mick Cullen Bald Hills
    2 40 Brendon Hague Highfields
           
           
10:30am Men's Bodybuilding 72.1Kg - 77Kg [5]  5 124 Brad Dati Sippy Downs
    4 152 Andy Lipke Gympie
    2 163 Christopher Caspani Burdell
    3 110 Kevin Kelley Bellbird Park
    1 112 Damian Godlewski Idalia
           
           
10:45am Ms Figure Open [9]  6 30 Andrea Hunt Gold Coast
    6 150 Cressa Baxter Mornington
    1 15 Nikki Simpson New Beith
    2 109 Em Pianeda Mackay
    4 146 Tegan Howard Kingscliff
    x 41 Denise Parnell Mackay
    3 105 Annie Petersen Bundaberg
    6 47 Nikki Moir Petrie
    5 74 Elaine Fox Cooee Bay
           
           
10:55am Men's Bodybuilding 77.1Kg Plus [3]  2 20 Thomas Springate Kingaroy
    3 100 Joel Kuczynski Mount Pleasant
    1 125 Taylor Robertson Thornlands
           
11:00am  Ms Figure Overall        
  FT   105 Annie Petersen  
  40+   109 Em Pianeda  
  Novice   109 Em Pianeda  
  30+ 1 15 Nikki Simpson  
  60+   25 Annette Sofos  
  50+   105 Annie Petersen  
  Open   15 Nikki Simpson  
           
11:05am Men's Bodybuilding Open - Class 1 [7]  4 17 Michael Kassouh Yatala
    1 39 Kaidan Homan Mackay
    x 29 Kanwerpreet Singh Gurdaspur
    5 57 Jonathan Bowen Griffin
    3 152 Andy Lipke Gympie
    x 24 Gurpreet Singh New Delhi
    2 107 Christian Hasenkamp Townsville
           
11:15am Men's Bodybuilding Open - Class 2 [7]  2 87 Alexander Djurovic Geebung
    x 26 Sat Bir Jaipur
    4 40 Brendon Hague Highfields
    5 110 Kevin Kelley Bellbird Park
    x 79 Indervikrant Singh Delhi
    3 20 Thomas Springate Kingaroy
    1 125 Taylor Robertson Thornlands
           
           
11:25am Ms Bodybuilding Open [4]  3 97 Tanya Ruggeri Mackay
    1 27 Kerry Donnelly Townsville
    x 65 Lissette Külm Mermaid Waters
    2 14 Fiona Burfield Aitkenvale
           
           
11:30am Men's Bodybuilding OVERALL        
  Under 23   20 Thomas Springate  
  40+   107 Christian Hasenkamp  
  50+   163 Christopher Caspani  
  FT   125 Taylor Robertson  
  Novice   125 Taylor Robertson  
  U72KG 1 39 Kaidan Homan  
  U72-77kg   112 Damian Godlewski  
  77kg Plus   125 Taylor Robertson  
  Open Class 1   39 Kaidan Homan  
  Open Class 2   125 Taylor Robertson  
           
11:40am Men's Fitness First Timer [4]  x 31 Prabhdyal Singh Delhi
    2 118 Nathan Vaughan Hamilton
    1 89 Stephen Mccluskey Pimpama
    3 113 Chase Thomson Emerald
           
           
11:50am Ms FitnessModel First Timer - Class 1 [11]  1 94 Veronica De Luna Brisbane
    6 19 Monique Pattison Airlie Beach
    6 131 Katie Stagg Buderim
    2 90 Danielle Keily Mackay
    6 158 Emily Keslake Beerwah
    3 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    5 37 Zoe Chiotakis Brisbane
    6 85 Jacqueline Bryson Townsville
    4 101 Christine Grima Cootharaba
    6 209 Kayla Hochmuth Brisbane
    6 78 Jasmine Power Bowen
           
           
11:55am Ms FitnessModel First Timer - Class 2 [10]  2 104 Nicole Curran Andergrove
    6 147 Gail Toombes Townsville
    1 36 Mel Olsen Brisbane
    5 45 Paige Brown Wakerley
    6 33 Stephanie Howe Moffat Beach
    6 71 Kristie Matthews Townsville
    6 153 Chelsea Shrimpton Orange
    4 63 Kelly Bryer Bellmere
    3 114 Cassidy Flynn Townsville
    6 111 Niamh Swart Sydney
           
12:00pm Ms FitnessModel 21 [2]  1 35 Bree Butler Townsville
           
12:10pm Men's Fitness Novice [7]  3 108 Scott Hillier Brookwater
    6 64 Luke Gardiner Kenmore
    4 118 Nathan Vaughan Hamilton
    1 89 Stephen Mccluskey Pimpama
    6 113 Chase Thomson Emerald
    5 136 Oscar Hall Brisbane
    2 80 Lyndan Spitteler Enoggera
           
12:15pm Ms FitnessModel 30+ [10]  6 131 Katie Stagg Buderim
    4 70 Laura Ruffle Idalia
    6 23 Hannah Wilson Mowbray
    5 85 Jacqueline Bryson Townsville
    3 53 Neita Wright Forest Lake
    2 36 Mel Olsen Brisbane
    6 45 Paige Brown Wakerley
    1 148 Caitlyn Sellars Belmont
    6 71 Kristie Matthews Townsville
    6 11 Angie Woods Atherton
           
12:20pm Ms FitnessModel 40+ [9]  6 78 Jasmine Power Bowen
    6 165 Claire Woolridge Nambour
    2 103 Dani Hillier Brookwater
    1 101 Christine Grima Cootharaba
    6 155 Sandra Pollard Townsville
    6 48 Cherrie Veneman Currajong
    3 123 Leanne Dodsworth Townsville
    5 33 Stephanie Howe Moffat Beach
    4 56 Anita Ramos Mirani
           
           
12:30pm Ms FitnessModel 50+ [3]  1 145 Maryanne Johnson Walkerston
    2 155 Sandra Pollard Townsville
    3 93 Leeann Schafer Rockhampton
           
           
12:35pm Ms FitnessModel Momma [13]  2 22 Regina Henderson Currimundi
    6 70 Laura Ruffle Idalia
    6 85 Jacqueline Bryson Townsville
    6 165 Claire Woolridge Nambour
    3 103 Dani Hillier Brookwater
    6 93 Leeann Schafer Rockhampton
    6 121 Rina Power Ayr
    6 147 Gail Toombes Townsville
    6 42 Kelly Greenslade Mountain Creek
    4 123 Leanne Dodsworth Townsville
    1 148 Caitlyn Sellars Belmont
    5 56 Anita Ramos Mirani
    6 71 Kristie Matthews Townsville
           
           
12:40pm Men's Fitness 30+ [3]  3 64 Luke Gardiner Kenmore
    1 98 Thaine Mills Mount Sheridan
    2 118 Nathan Vaughan Hamilton
           
           
12:45pm Men's Fitness 40+ [3]  2 108 Scott Hillier Brookwater
    3 118 Nathan Vaughan Hamilton
    1 18 Paul Hooper Mooloolah Valley
           
           
12:55pm Ms FitnessModel Novice - Class 1 [10]  1 94 Veronica De Luna Brisbane
    6 52 Jen Bugeja Marian
    6 19 Monique Pattison Airlie Beach
    6 131 Katie Stagg Buderim
    5 70 Laura Ruffle Idalia
    2 90 Danielle Keily Mackay
    6 23 Hannah Wilson Mowbray
    3 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    6 121 Rina Power Ayr
    4 104 Nicole Curran Andergrove
           
1:05pm Ms FitnessModel Novice - Class 2 [10]  6 35 Bree Butler Townsville
    1 21 Montana Owens Mango Hill
    3 67 Talia Kerr Morningside
    2 148 Caitlyn Sellars Belmont
    6 56 Anita Ramos Mirani
    6 157 Stacey Raymond Ooralea
    4 63 Kelly Bryer Bellmere
    5 114 Cassidy Flynn Townsville
    6 111 Niamh Swart Sydney
    6 75 Emily Warren Mackay
           
           
1:10pm Men's Fitness Open [9]  4 76 Steve Jeong Underwood
    6 108 Scott Hillier Brookwater
    6 64 Luke Gardiner Kenmore
    1 58 Jonah Town Townsville
    5 118 Nathan Vaughan Hamilton
    6 151 Jason Coetzee Rural View
    2 89 Stephen Mccluskey Pimpama
    6 136 Oscar Hall Brisbane
    3 80 Lyndan Spitteler Enoggera
           
           
1:15pm Ms FitnessModel Open - Class 1 [8]  1 208 Regina Henderson Currimundi
    4 94 Veronica De Luna Brisbane
    5 52 Jen Bugeja Marian
    6 19 Monique Pattison Airlie Beach
    4 70 Laura Ruffle Idalia
    3 90 Danielle Keily Mackay
    6 158 Emily Keslake Beerwah
    x 78 Jasmine Power Bowen
           
1:20pm Ms FitnessModel Open - Class 2 [7]  6 23 Hannah Wilson Mowbray
    1 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    4 53 Neita Wright Forest Lake
    3 103 Dani Hillier Brookwater
    2 104 Nicole Curran Andergrove
    6 121 Rina Power Ayr
    5 35 Bree Butler Townsville
           
           
1:25pm Ms FitnessModel Open - Class 3 [8]  3 36 Mel Olsen Brisbane
    6 42 Kelly Greenslade Mountain Creek
    1 21 Montana Owens Mango Hill
    4 67 Talia Kerr Morningside
    2 148 Caitlyn Sellars Belmont
    6 11 Angie Woods Atherton
    6 111 Niamh Swart Sydney
    5 75 Emily Warren Mackay
           
1:35pm Men's Fitness Overall        
  FT   89 Stephen Mccluskey  
  Novice   89 Stephen Mccluskey  
  30+   98 Thaine Mills  
  40+ 1 18 Paul Hooper  
  Open   58 Jonah Town  
           
1:45pm Ms Fitness Overall        
  FT Class 1   94 Veronica De Luna  
  FT Class 2   104 Nicole Curran  
  21   35 Bree Butler  
  30+   148 Caitlyn Sellars  
  40+   101 Christine Grima  
  50+   145 Maryanne Johnson  
  Momma   148 Caitlyn Sellars  
  Novice Class 1   94 Veronica De Luna  
  Novice Class 2 1 21 Montana Owens  
  Open Class 1   208 Regina Henderson  
  Open Class 2   149 Alex Falkenmire  
  Open Class 3   21 Montana Owens  
           
1:55pm Up to 1 Year Transformation Male [1]    81 Steve Johnson Walkerston
  Up to 2 Year Transformation Male [1]    10 Heena Chandigarh Delhi
           
2:05pm Up to 2 Year Transformation Female [5]  4 97 Tanya Ruggeri Mackay
    4 14 Fiona Burfield Aitkenvale
    3 143 Kellie Reader Mackay
    2 92 Jade Jensen Burdell
    1 68 Nikita Hennessy Mackay
           
           
2:10pm Ms Swimsuit First Timer [12]  4 102 Rebekah Ferguson Mooloolaba
    6 34 Karli Goad Middlemount
    6 86 Gemma Farris Mackay
    3 82 Imogen Radel Glenella
    6 161 Hannah Donald Berrinba
    6 115 Belle Bray Narangba
    5 159 Naomi Machon Townsville
    6 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 143 Kellie Reader Mackay
    6 92 Jade Jensen Burdell
    2 114 Cassidy Flynn Townsville
    1 50 Emma Duce Brisbane
           
           
2:20pm Men's Classic Physique [12]  3 129 Brett Carrington Tugun
    6 152 Andy Lipke Gympie
    6 118 Nathan Vaughan Hamilton
    4 110 Kevin Kelley Bellbird Park
    5 61 Clayton White Emerald
    2 99 Jafar Farisat Meridan Plains
    6 62 Yuma Iwami Gold Coast
    6 72 Cooper Nancarrow Cairns
    6 73 Nick Auld Cannonvale
    6 12 Caelen Wallace Dysart
    1 20 Thomas Springate Kingaroy
    6 136 Oscar Hall Brisbane
           
           
2:30pm Ms Swimsuit Novice - Class 1 [7]  6 160 Rosemary Gartner Westcourt
    3 34 Karli Goad Middlemount
    1 44 Gemma Ferguson Forestdale
    5 86 Gemma Farris Mackay
    2 135 Shaina Leo Townsville
    4 16 Natalie Bail Emerald
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
           
           
2:35pm Ms Swimsuit Novice - Class 2 [7]  5 161 Hannah Donald Berrinba
    2 126 Taylah Mendoza Townsville
    4 159 Naomi Machon Townsville
    1 84 Kelsey Beckwith Redbank Plains
    3 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 157 Stacey Raymond Ooralea
    6 92 Jade Jensen Burdell
           
           
2:45pm Ms Wellness [10]  6 96 Tory Bradbury Lutwyche
    4 54 Alaine Bailey Woolloongabba
    6 59 Taylor Gale Ormeau
    x 135 Shaina Leo Townsville
    3 140 Meg Haley Tannum Sands
    2 137 Savannah Rose Bowker Cairns
    1 53 Neita Wright Forest Lake
    5 119 Jordahn Kildey Sunshine Coast
    6 142 Jo Heyze Mackay
    6 209 Kayla Hochmuth Brisbane
           
2:50pm Ms Swimsuit Open - Class 1 [6]  4 34 Karli Goad Middlemount
    2 44 Gemma Ferguson Forestdale
    5 86 Gemma Farris Mackay
    1 135 Shaina Leo Townsville
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    3 35 Bree Butler Townsville
           
           
3:00pm Ms Swimsuit Open - Class 2 [7]  6 156 Jess Burns Mackay
    4 159 Naomi Machon Townsville
    3 84 Kelsey Beckwith Redbank Plains
    5 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    2 167 Stacey Simpson Townsville
    6 92 Jade Jensen Burdell
    1 55 Jacinta Gehringer Currajong
           
3:10pm Ms Swimsuit Overall        
  FT 1 50 Emma Duce  
  Novice Class 1   44 Gemma Ferguson  
  Novice Class 2   84 Kelsey Beckwith  
  Open Class 1   135 Shaina Leo  
  Open Class 2   55 Jacinta Gehringer  
           
           
3:15pm Angels [5]  2 155 Sandra Pollard Townsville
    5 93 Leeann Schafer Rockhampton
    3 115 Belle Bray Narangba
    4 11 Angie Woods Atherton
    1 55 Jacinta Gehringer Currajong
           
           
3:20pm Men's Physique First Timer [10]  1 66 Kyden Musumeci Cairns
    4 117 Blayke Goldthorpe Cooroibah
    6 43 Kyron Hayes Emerald
    6 122 Daniel Ashby Cairns
    2 95 Dindo Jr Villanueva Hermit Park
    6 130 Dan Fitzgerald Dicky Beach
    6 12 Caelen Wallace Dysart
    5 83 Josh Strachan Townsville
    3 154 Dowon Jung Townsville
    6 164 Christopher Mayo Townsville
           
           
3:25pm Ms Sports Model First Timer - Class 1 [12]  1 94 Veronica De Luna Brisbane
    6 19 Monique Pattison Airlie Beach
    6 102 Rebekah Ferguson Mooloolaba
    6 106 Soo Rhim Brisbane
    3 90 Danielle Keily Mackay
    6 134 Ella Farmer Cairns
    6 140 Meg Haley Tannum Sands
    4 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    2 37 Zoe Chiotakis Brisbane
    6 85 Jacqueline Bryson Townsville
    6 101 Christine Grima Cootharaba
    5 209 Kayla Hochmuth Brisbane
           
3:30pm Ms Sports Model First Timer - Class 2 [11]  1 104 Nicole Curran Andergrove
    6 147 Gail Toombes Townsville
    4 36 Mel Olsen Brisbane
    6 45 Paige Brown Wakerley
    5 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 143 Kellie Reader Mackay
    6 92 Jade Jensen Burdell
    6 153 Chelsea Shrimpton Orange
    3 63 Kelly Bryer Bellmere
    2 114 Cassidy Flynn Townsville
    6 111 Niamh Swart Sydney
           
           
3:35pm Ms Sports Model 21 [3]  2 82 Imogen Radel Glenella
    3 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    1 35 Bree Butler Townsville
           
           
3:40pm Ms Runway [6]  4 135 Shaina Leo Townsville
    6 128 Jedda Godlewski Idalia
    5 115 Belle Bray Narangba
    2 167 Stacey Simpson Townsville
    3 92 Jade Jensen Burdell
    1 55 Jacinta Gehringer Currajong
           
           
3:45pm Ms Sports Model Momma - Class 1 [10]  6 160 Rosemary Gartner Westcourt
    3 132 Maxine Reck Northgate
    1 102 Rebekah Ferguson Mooloolaba
    6 140 Meg Haley Tannum Sands
    2 85 Jacqueline Bryson Townsville
    6 109 Em Pianeda Mackay
    6 16 Natalie Bail Emerald
    5 165 Claire Woolridge Nambour
    4 103 Dani Hillier Brookwater
    6 101 Christine Grima Cootharaba
           
           
3:55pm Ms Sports Model Momma - Class 2 [11]  6 120 Simone Crowe Sunshine Coast
    6 93 Leeann Schafer Rockhampton
    3 121 Rina Power Ayr
    4 147 Gail Toombes Townsville
    6 42 Kelly Greenslade Mountain Creek
    1 123 Leanne Dodsworth Townsville
    6 148 Caitlyn Sellars Belmont
    5 56 Anita Ramos Mirani
    6 143 Kellie Reader Mackay
    6 157 Stacey Raymond Ooralea
    2 71 Kristie Matthews Townsville
           
           
4:05pm Men's Physique 30+ [8]  3 129 Brett Carrington Tugun
    4 98 Thaine Mills Mount Sheridan
    6 122 Daniel Ashby Cairns
    1 95 Dindo Jr Villanueva Hermit Park
    2 99 Jafar Farisat Meridan Plains
    6 60 Steven Duncan Tolga
    6 83 Josh Strachan Townsville
    5 154 Dowon Jung Townsville
           
           
4:15pm Ms Sports Model 30+ - Class 1 [8]  1 208 Regina Henderson Currimundi
    6 96 Tory Bradbury Lutwyche
    5 131 Katie Stagg Buderim
    6 23 Hannah Wilson Mowbray
    3 85 Jacqueline Bryson Townsville
    4 16 Natalie Bail Emerald
    2 53 Neita Wright Forest Lake
    6 120 Simone Crowe Sunshine Coast
           
           
4:20pm Ms Sports Model 30+ - Class 2 [8]  6 128 Jedda Godlewski Idalia
    2 36 Mel Olsen Brisbane
    6 148 Caitlyn Sellars Belmont
    4 157 Stacey Raymond Ooralea
    1 167 Stacey Simpson Townsville
    3 71 Kristie Matthews Townsville
    6 11 Angie Woods Atherton
    5 127 Kate Ashman Townsville
           
           
4:25pm Ms Sports Model 40+ [11]  2 102 Rebekah Ferguson Mooloolaba
    6 109 Em Pianeda Mackay
    4 16 Natalie Bail Emerald
    6 165 Claire Woolridge Nambour
    5 103 Dani Hillier Brookwater
    6 101 Christine Grima Cootharaba
    6 48 Cherrie Veneman Currajong
    1 123 Leanne Dodsworth Townsville
    6 33 Stephanie Howe Moffat Beach
    3 56 Anita Ramos Mirani
    6 143 Kellie Reader Mackay
           
           
4:35pm Ms Sports Model 50+ [4]  1 145 Maryanne Johnson Walkerston
    4 160 Rosemary Gartner Westcourt
    2 155 Sandra Pollard Townsville
    3 93 Leeann Schafer Rockhampton
           
           
4:45pm Men's Physique 23 [3]  1 66 Kyden Musumeci Cairns
    3 136 Oscar Hall Brisbane
    2 164 Christopher Mayo Townsville
           
           
4:50pm Ms Sports Model Novice - Class 1 [11]  1 94 Veronica De Luna Brisbane
    6 52 Jen Bugeja Marian
    6 19 Monique Pattison Airlie Beach
    6 96 Tory Bradbury Lutwyche
    3 131 Katie Stagg Buderim
    6 90 Danielle Keily Mackay
    6 158 Emily Keslake Beerwah
    6 23 Hannah Wilson Mowbray
    4 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    2 37 Zoe Chiotakis Brisbane
    5 209 Kayla Hochmuth Brisbane
           
5:00pm Ms Sports Model Novice - Class 2 [10]  4 16 Natalie Bail Emerald
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    3 121 Rina Power Ayr
    6 126 Taylah Mendoza Townsville
    1 67 Talia Kerr Morningside
    6 148 Caitlyn Sellars Belmont
    6 56 Anita Ramos Mirani
    5 63 Kelly Bryer Bellmere
    6 111 Niamh Swart Sydney
    2 75 Emily Warren Mackay
           
           
5:10pm Men's Physique Novice [8]  6 77 Luke Peatling Sippy Downs
    6 151 Jason Coetzee Rural View
    3 117 Blayke Goldthorpe Cooroibah
    5 89 Stephen Mccluskey Pimpama
    1 110 Kevin Kelley Bellbird Park
    4 60 Steven Duncan Tolga
    6 83 Josh Strachan Townsville
    2 154 Dowon Jung Townsville
           
           
5:15pm Men's Physique 40+ [4]  1 108 Scott Hillier Brookwater
    4 130 Dan Fitzgerald Dicky Beach
    3 166 James Barrie Bokarina
    2 18 Paul Hooper Mooloolah Valley
           
           
5:25pm Men's Physique Open - Class 1 [7]  1 129 Brett Carrington Tugun
    6 77 Luke Peatling Sippy Downs
    5 98 Thaine Mills Mount Sheridan
    6 151 Jason Coetzee Rural View
    4 43 Kyron Hayes Emerald
    3 89 Stephen Mccluskey Pimpama
    2 110 Kevin Kelley Bellbird Park
           
           
5:30pm Men's Physique Open - Class 2 [8]  2 95 Dindo Jr Villanueva Hermit Park
    1 99 Jafar Farisat Meridan Plains
    5 60 Steven Duncan Tolga
    6 12 Caelen Wallace Dysart
    6 136 Oscar Hall Brisbane
    4 154 Dowon Jung Townsville
    6 166 James Barrie Bokarina
    3 18 Paul Hooper Mooloolah Valley
           
           
5:35pm Ms Sports Model Open - Class 1 [9]  3 208 Regina Henderson Currimundi
    1 94 Veronica De Luna Brisbane
    6 132 Maxine Reck Northgate
    6 52 Jen Bugeja Marian
    5 19 Monique Pattison Airlie Beach
    6 96 Tory Bradbury Lutwyche
    4 102 Rebekah Ferguson Mooloolaba
    6 131 Katie Stagg Buderim
    2 90 Danielle Keily Mackay
           
5:45pm  Men's Physique Overall        
  FT   66 Kyden Musumeci  
  30+   95 Dindo Jr Villanueva  
  23   66 Kyden Musumeci  
  Novice   110 Kevin Kelley  
  40+   108 Scott Hillier  
  Open Class 1   129 Brett Carrington  
  Open Class 2 1 99 Jafar Farisat  
           
5;55pm Ms Sports Model Open - Class 2 [10]  6 158 Emily Keslake Beerwah
    6 23 Hannah Wilson Mowbray
    2 149 Alex Falkenmire Cannonvale
    3 37 Zoe Chiotakis Brisbane
    4 53 Neita Wright Forest Lake
    5 103 Dani Hillier Brookwater
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    1 104 Nicole Curran Andergrove
    6 121 Rina Power Ayr
    6 111 Niamh Swart Sydney
           
6;10pm Ms Sports Model Open - Class 3 [8]  4 35 Bree Butler Townsville
    2 36 Mel Olsen Brisbane
    6 42 Kelly Greenslade Mountain Creek
    5 21 Montana Owens Mango Hill
    1 67 Talia Kerr Morningside
    x 148 Caitlyn Sellars Belmont
    6 11 Angie Woods Atherton
    3 75 Emily Warren Mackay
           
6:20pm Ms Sports Model Overall        
  FT Class 1 1 94 Veronica De Luna  
  FT Class 2   104 Nicole Curran  
  Under 21   35 Bree Butler  
  Momma Class 1   102 Rebekah Ferguson  
  Momma Class 2   123 Leanne Dodsworth  
  30+ Class 1   208 Regina Henderson  
  30+ Class 2   167 Stacey Simpson  
  40+    123 Leanne Dodsworth  
  50+   145 Maryanne Johnson  
  Novice Class 1   94 Veronica De Luna  
  Novice Class 2   67 Talia Kerr  
  Open Class 1   94 Veronica De Luna  
  Open Class 2   104 Nicole Curran  
  Open Class 3   67 Talia Kerr  
           
           
6:25pm Ms Bikini First Timer - Class 1 [12]  2 51 Chantal Watson Ormiston
    6 132 Maxine Reck Northgate
    1 106 Soo Rhim Brisbane
    5 34 Karli Goad Middlemount
    6 54 Alaine Bailey Woolloongabba
    6 59 Taylor Gale Ormeau
    6 86 Gemma Farris Mackay
    6 140 Meg Haley Tannum Sands
    6 65 Lissette Külm Mermaid Waters
    3 82 Imogen Radel Glenella
    6 133 Eden Wickens Brisbane
    4 134 Ella Famer Cairns
           
6:30pm Ms Bikini First Timer - Class 2 [12]  3 161 Hannah Donald Berrinba
    6 138 Liz Mellor Deeragun
    6 115 Belle Bray Narangba
    6 159 Naomi Machon Townsville
    2 139 Sarah Barnett Brisbane
    6 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 143 Kellie Reader Mackay
    6 92 Jade Jensen Burdell
    6 153 Chelsea Shrimpton Orange
    5 91 Rowen Llewellyn Townsville
    4 116 Tahlia Carney Albany Creek
    1 50 Emma Duce Brisbane
           
           
6:40pm Ms Bikini 21 [5]  3 34 Karli Goad Middlemount
    2 82 Imogen Radel Glenella
    5 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    4 156 Jess Burns Mackay
    1 119 Jordahn Kildey Sunshine Coast
           
           
6:45pm Ms Bikini 30+ [6]  4 120 Simone Crowe Sunshine Coast
    6 115 Belle Bray Narangba
    2 139 Sarah Barnett Brisbane
    3 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    1 167 Stacey Simpson Townsville
    5 127 Kate Ashman Townsville
           
           
6:50pm Ms Bikini Novice - Class 1 [10]  2 51 Chantal Watson Ormiston
    6 132 Maxine Reck Northgate
    5 34 Karli Goad Middlemount
    1 44 Gemma Ferguson Forestdale
    6 54 Alaine Bailey Woolloongabba
    6 86 Gemma Farris Mackay
    4 135 Shaina Leo Townsville
    6 65 Lissette Külm Mermaid Waters
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    3 161 Hannah Donald Berrinba
           
           
7:00pm Ms Bikini Novice - Class 2 [10]  6 126 Taylah Mendoza Townsville
    6 159 Naomi Machon Townsville
    2 84 Kelsey Beckwith Redbank Plains
    5 139 Sarah Barnett Brisbane
    6 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 92 Jade Jensen Burdell
    6 91 Rowen Llewellyn Townsville
    4 116 Tahlia Carney Albany Creek
    3 55 Jacinta Gehringer Currajong
    1 50 Emma Duce Brisbane
           
           
7:10pm Ms Bikini Momma [9]  6 160 Rosemary Gartner Westcourt
    1 51 Chantal Watson Ormiston
    2 132 Maxine Reck Northgate
    6 59 Taylor Gale Ormeau
    6 140 Meg Haley Tannum Sands
    4 162 Reagen Sullivan Townsville
    5 120 Simone Crowe Sunshine Coast
    3 210 Kristie Sulcs Augustine Heights
    6 143 Kellie Reader Mackay
           
           
7:20pm Ms Bikini 40+ [3]  2 160 Rosemary Gartner Westcourt
    1 51 Chantal Watson Ormiston
    3 143 Kellie Reader Mackay
           
           
7:25pm Ms Bikini Open - Class 1 [11]  3 51 Chantal Watson Ormiston
    6 132 Maxine Reck Northgate
    1 106 Soo Rhim Brisbane
    5 34 Karli Goad Middlemount
    2 44 Gemma Ferguson Forestdale
    6 54 Alaine Bailey Woolloongabba
    6 86 Gemma Farris Mackay
    4 135 Shaina Leo Townsville
    6 140 Meg Haley Tannum Sands
    6 46 Shaye-Lee Simonsen Mackay
    6 133 Eden Wickens Brisbane
           
           
7:30pm Ms Bikini Open - Class 2 [12]  6 138 Liz Mellor Deeragun
    6 126 Taylah Mendoza Townsville
    4 119 Jordahn Kildey Sunshine Coast
    6 159 Naomi Machon Townsville
    2 84 Kelsey Beckwith Redbank Plains
    5 139 Sarah Barnett Brisbane
    6 92 Jade Jensen Burdell
    6 91 Rowen Llewellyn Townsville
    6 116 Tahlia Carney Albany Creek
    3 55 Jacinta Gehringer Currajong
    1 50 Emma Duce Brisbane
    6 127 Kate Ashman Townsville
           
7:40pm Ms Bikini Overall        
  FT Class 1   106 Soo Rhim  
  FT Class 2  1 50 Emma Duce  
  21   119 Jordahn Kildey  
  30+   167 Stacey Simpson  
  Novice Class 1   44 Gemma Ferguson  
  Nocice Class 2   50 Emma Duce  
  Momma   51 Chantal Watson  
  40+   51 Chantal Watson  
  Open Class 1   106 Soo Rhim  
  Open Class 2   50 Emma Duce  

SHOW ENDED 7:36pm