RESULTS - 2023


Time Division Placing NO Competitor City
9:00am Men's Bodybuilding Under 72kg [4]  2 83 Jordan Weymark Sunshine Coast
    3 137 Ian Antopina Brisbane
    4 57 Mathew Frost Kelso
    1 175 Kane Goullet Brisbane
           
           
9:05am Ms Classic Figure First Timers [8]  3 124 Chloe Millett Gold Coast
    6 184 Alicia Town Mount Pleasant
    2 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    5 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    1 39 Angie Briere Little Mountain
    6 70 Taylor Woodward Rural View
    6 172 Sixtine Napoletano Mission Beach
    4 170 Charlie Steinhofer Sunshine Coast
           
           
9:10am Men's Bodybuilding 72.1Kg - 77Kg [5]  2 108 Justin Wood Ooralea
    1 56 Troy Rogers Cannonvale
    4 165 Kaiden Hite Brisbane
    5 116 Nick Auld Cannonvale
    3 115 Jordy Peters Townsville
           
9:15am Ms Classic Figure Novice [7]  1 31 Nat Roberts Little Mountain
    6 184 Alicia Town Mount Pleasant
    4 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    5 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    3 127 Tam Hutley Maroochydore
    6 161 Traci Ellwood Gargett
    2 122 Karli Schwark Mount Louisa
           
           
9:25am Men's Bodybuilding 77.1Kg Plus [4]  1 164 James De Rooy Crestmead
    4 136 Ed Roberts Morayfield
    3 181 Josh Morton Mackay
    2 130 Lawrence Grieve Brisbane
           
           
9:30am Men's Bodybuilding Teenage [5]  2 115 Jordy Peters Townsville
    N/A 11 Joshua Lafferty Alexandra Hills
    3 44 Aaron Christie Atherton
    1 88 Mike Heathcote Townsville
    4 178 Malu Rosehr-Milbourne Kaban
           
           
9:35am Ms Classic Figure Open [11]  6 32 Sue Cameron Nirimba
    1 107 Annette Price Mareeba
    2 31 Nat Roberts Little Mountain
    3 60 Bec Steele Sarina Range
    6 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    6 127 Tam Hutley Maroochydore
    4 39 Angie Briere Little Mountain
    6 161 Traci Ellwood Gargett
    6 70 Taylor Woodward Rural View
    5 122 Karli Schwark Mount Louisa
    6 92 Robin Jorna Clifton Beach
           
           
9:45am Men's Bodybuilding 23 [4]  1 130 Lawrence Grieve Brisbane
    3 116 Nick Auld Cannonvale
    2 22 Caelen Wallace Dysart
    N/A 54 Abdul Basit Islamabad
           
           
9:50am Ms Bodybuilding Open [4]  3 93 Chrissy Vanzella Burnside
    3 66 Jodie Alford Townsville
    1 74 Jessica Rowe Cranbrook
    N/A 14 Jo Heyze Mackay
           
10:00am Men's Bodybuilding 40+ [4]  1 57 Mathew Frost Kelso
    4 62 Stuart Clark Kingston
    2 108 Justin Wood Ooralea
    3 136 Ed Roberts Morayfield
  Men's Bodybuilding 60+ [1]  1 118 Joe Vanini Millbank
           
           
10:05am Ms Figure First Timer [6]  4 184 Alicia Town Mount Pleasant
    3 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    1 39 Angie Briere Little Mountain
    5 70 Taylor Woodward Rural View
    N/A 21 Angela Warman Mitchelton
    2 170 Charlie Steinhofer Sunshine Coast
    6 93 Chrissy Vanzella Burnside
           
10:10am Men's Bodybuilding First Timer [12]  2 137 Ian Antopina Brisbane
    3 57 Mathew Frost Kelso
    6 64 Daniel Portell Moranbah
    1 175 Kane Goullet Brisbane
    5 108 Justin Wood Ooralea
    6 44 Aaron Christie Atherton
    4 56 Troy Rogers Cannonvale
    6 136 Ed Roberts Morayfield
    6 165 Kaiden Hite Brisbane
    6 178 Malu Rosehr-Milbourne Kaban
    6 181 Josh Morton Mackay
    6 116 Nick Auld Cannonvale
           
           
10:20am Ms Figure Novice [9]  1 31 Nat Roberts Little Mountain
    5 184 Alicia Town Mount Pleasant
    4 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    3 127 Tam Hutley Maroochydore
    6 161 Traci Ellwood Gargett
    6 70 Taylor Woodward Rural View
    2 122 Karli Schwark Mount Louisa
    N/A 21 Angela Warman Mitchelton
10:30am Men's Bodybuilding Novice [10]  5 115 Jordy Peters Townsville
    1 175 Kane Goullet Brisbane
    4 108 Justin Wood Ooralea
    6 44 Aaron Christie Atherton
    2 51 Paul Spooner Cairns
    6 136 Ed Roberts Morayfield
    6 165 Kaiden Hite Brisbane
    6 178 Malu Rosehr-Milbourne Kaban
    6 116 Nick Auld Cannonvale
    3 22 Caelen Wallace Dysart
           
           
10:45am Ms Figure 30+ [8]  1 107 Annette Price Mareeba
    2 31 Nat Roberts Little Mountain
    4 60 Bec Steele Sarina Range
    6 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    5 39 Angie Briere Little Mountain
    3 122 Karli Schwark Mount Louisa
    6 92 Robin Jorna Clifton Beach
    6 172 Sixtine Napoletano Mission Beach
           
           
10:55am Ms Figure 40+ [6]  4 93 Chrissy Vanzella Burnside
    1 127 Tam Hutley Maroochydore
    3 33 Stephanie Rogers Bokarina
    5 161 Traci Ellwood Gargett
    2 74 Jessica Rowe Cranbrook
    N/A 21 Angela Warman Mitchelton
           
           
11:00am Ms Figure 50+ [3]  1 32 Sue Cameron Nirimba
    2 33 Stephanie Rogers Bokarina
    3 147 Leanne Cartwright Woodford
           
           
11:05am Men's Bodybuilding Open [8]  5 57 Mathew Frost Kelso
    6 62 Stuart Clark Kingston
    N/A 108 Justin Wood Ooralea
    2 164 James De Rooy Crestmead
    3 51 Paul Spooner Cairns
    6 181 Josh Morton Mackay
    1 130 Lawrence Grieve Brisbane
    4 22 Caelen Wallace Dysart
           
           
11:15am Ms Figure Open [12]  4 32 Sue Cameron Nirimba
    2 107 Annette Price Mareeba
    3 31 Nat Roberts Little Mountain
    6 60 Bec Steele Sarina Range
    6 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    5 39 Angie Briere Little Mountain
    6 33 Stephanie Rogers Bokarina
    1 94 Katie Florence Townsville City
    6 74 Jessica Rowe Cranbrook
    6 122 Karli Schwark Mount Louisa
    6 92 Robin Jorna Clifton Beach
    6 21 Angela Warman Mitchelton
           
11:25am  Mens Bodybuilding OVERALL   130 LAWRENCE GRIEVE  
  U72KG        
  72-77KG        
  77Kg Plus        
  Teenage        
  U23        
  40+        
  60+        
  FT        
  Novice        
  Open        
           
11:30am MS Figure OVERALL   94 Katie Florence  
  FT        
  NOVICE        
  30+        
  40+        
  50+        
  Open        
           
           
11:40am Men's Bodybuilding Physically Challenged [1]    82 Andy Harrison Melbourne
           
           
11:50am Up to 1 Year Transformation Male [1]    76 James Naysmith Mackay
           
           
11:55am Up to 1 Year Transformation Female [3]  1 93 Chrissy Vanzella Burnside
    2 150 Kim George Parkside
    3 174 Judi Connor Mackay
           
           
12:00pm Up to 2 Year Transformation Female [3]  1 17 Colleen Maclean Mount Louisa
    2 41 Bek Marsh Mackay
    3 84 Natalie Bennet Townsville
           
           
12:10pm Men's Physique 23 [5]  2 42 Ethan Pedemay Port Douglas
    1 104 Kyden Musumeci Cairns
    3 176 Joshua Wall Salisbury
    5 28 Aidan Harte Townsville
    4 129 Darcy Savage Brisbane
           
           
12:15pm Ms FitnessModel 21 [2]  2 72 Dakota Cairns Mackay
    1 138 Poppy Buckland Dayboro
12:20pm Ms FitnessModel Rookie [10]  5 23 Jane Federico Townsville
    6 185 Suni Hahngra Mackay
    6 35 Katie Stagg Buderim
    2 142 Georgia Olsen Townsville
    1 138 Poppy Buckland Dayboro
    4 106 Natasha Cowan Yeppoon
    6 133 Taylor Francisco Weipa
    83 114 Cheyenne Taylor West End
    6 139 Kel Watkins Sunshine Coast
    6 170 Charlie Steinhofer Sunshine Coast
           
           
12:30pm Men's Physique First Timer [9]  2 143 Shahd Herbert Brisbane
      134 Rob Ravizza Ayr
    4 177 Geoff Bormann Forrest Beach
    6 57 Mathew Frost Kelso
    3 42 Ethan Pedemay Port Douglas
    5 56 Troy Rogers Cannonvale
    1 176 Joshua Wall Salisbury
    6 117 Corey Noyes Morayfield
    6 171 Lloyd Carr Alice Springs
           
           
12:35pm Ms FitnessModel First Timer - Class 1 [9]  3 63 Shelly Burton Bokarina
    5 23 Jane Federico Townsville
    6 169 Brioney Wright Townsville
    6 96 Brigot Pugh Townsville
    4 24 Erin Herbert Cairns
    1 72 Dakota Cairns Mackay
    6 158 Sandy Cook Manoora
    2 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    6 90 Michelle Gatuteo Maroochydore
           
           
12:45pm Ms FitnessModel First Timer - Class 2 [8]  3 124 Chloe Millett Gold Coast
    2 142 Georgia Olsen Townsville
    1 138 Poppy Buckland Dayboro
    6 120 Angela Tiller Townsville
    6 121 Denise Saunders Mareeba
    5 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    4 106 Natasha Cowan Yeppoon
    6 144 Zoey Banister Cairns
           
           
12:50pm Ms FitnessModel First Timer - Class 3 [8]  5 145 Sarah Toohey Brisbane
    3 43 Trish Cunneen Townsville
    4 114 Cheyenne Taylor West End
    1 46 Rebecca Campbell Townsville
    6 37 Emily Campbell Brisbane
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
    2 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
    6 170 Charlie Steinhofer Sunshine Coast
           
           
12:55pm Men's Physique 30+ [2]  1 83 Jordan Weymark Sunshine Coast
    2 110 Pete George Mount Isa
           
           
1:00pm Men's Physique 40+ [3]  3 134 Rob Ravizza Ayr
    2 177 Geoff Bormann Forrest Beach
    1 57 Mathew Frost Kelso
           
           
1:05pm Ms FitnessModel Momma [9]  6 169 Brioney Wright Townsville
    6 96 Brigot Pugh Townsville
    6 158 Sandy Cook Manoora
    3 58 Jedda Godlewski Idalia
    5 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    1 46 Rebecca Campbell Townsville
    4 37 Emily Campbell Brisbane
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
    2 39 Angie Briere Little Mountain
           
1:15pm Men's Physique Novice [9]  3 83 Jordan Weymark Sunshine Coast
    6 177 Geoff Bormann Forrest Beach
    4 42 Ethan Pedemay Port Douglas
    1 104 Kyden Musumeci Cairns
    5 56 Troy Rogers Cannonvale
    2 176 Joshua Wall Salisbury
    6 28 Aidan Harte Townsville
    6 110 Pete George Mount Isa
    6 129 Darcy Savage Brisbane
           
           
1:20pm Ms FitnessModel 50+ [5]  1 63 Shelly Burton Bokarina
    4 101 Tarnya Codd Toowoomba
    5 41 Bek Marsh Mackay
    2 125 Cj Reid Mackay
    3 109 Jacqui Patterson Skennars Head
           
           
1:25pm Ms FitnessModel 40+ [9]  6 169 Brioney Wright Townsville
    6 96 Brigot Pugh Townsville
    3 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    2 160 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    4 106 Natasha Cowan Yeppoon
    5 34 Sarah Woodward Brisbane
    1 46 Rebecca Campbell Townsville
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
    6 139 Kel Watkins Sunshine Coast
           
           
1:30pm Ms FitnessModel 30+ [9]  6 35 Katie Stagg Buderim
    5 24 Erin Herbert Cairns
    6 158 Sandy Cook Manoora
    4 120 Angela Tiller Townsville
    3 39 Angie Briere Little Mountain
    2 43 Trish Cunneen Townsville
    6 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    6 97 Angie Woods Atherton
    1 47 Jessie Mcphee Taigum
           
           
1:45pm Ms FitnessModel Novice - Class 1 [8]  6 63 Shelly Burton Bokarina
    6 23 Jane Federico Townsville
    2 72 Dakota Cairns Mackay
    6 158 Sandy Cook Manoora
    5 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    3 141 Zoe Chiotakis Brisbane
    1 142 Georgia Olsen Townsville
    4 160 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
           
           
1:50pm Ms FitnessModel Novice - Class 2 [9]  1 138 Poppy Buckland Dayboro
    4 26 Natalya Schumacher North Lakes
    6 121 Denise Saunders Mareeba
    6 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    6 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    6 37 Emily Campbell Brisbane
    2 47 Jessie Mcphee Taigum
    5 52 Tellena Hill Cairns
    3 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
           
1:55pm Men's Physique Open [5]  2 143 Shahd Herbert Brisbane
    3 56 Troy Rogers Cannonvale
    1 176 Joshua Wall Salisbury
    N/A 117 Corey Noyes Morayfield
    4 110 Pete George Mount Isa
           
           
2:05pm Ms FitnessModel Open - Class 1 [10]  6 23 Jane Federico Townsville
    6 101 Tarnya Codd Toowoomba
    6 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    5 124 Chloe Millett Gold Coast
    6 125 Cj Reid Mackay
    4 141 Zoe Chiotakis Brisbane
    2 142 Georgia Olsen Townsville
    6 160 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    1 138 Poppy Buckland Dayboro
    3 72 Dakota Cairns Mackay
           
2:10pm Ms FitnessModel Open - Class 2 [9]  5 26 Natalya Schumacher North Lakes
    6 133 Taylor Francisco Weipa
    3 43 Trish Cunneen Townsville
    1 46 Rebecca Campbell Townsville
    6 37 Emily Campbell Brisbane
    6 97 Angie Woods Atherton
    2 47 Jessie Mcphee Taigum
    6 52 Tellena Hill Cairns
    4 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
2:20pm Men's Physique OVERALL   104 Kyden Musumeci  
  U23        
  FT        
  30+        
  40+        
  Novice        
  Open        
           
2:25pm Ms Fitness OVERALL   138 Poppy Buckland  
  U21        
  Rookie        
  FT Class 1        
  FT Class 2        
  FT Class 3        
  Momma        
  50+        
  40+        
  30+        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  Open Class 1        
  Open Class 2        
           
2:35pm Men's Classic Physique [13]  1 83 Jordan Weymark Sunshine Coast
    6 143 Shahd Herbert Brisbane
    5 137 Ian Antopina Brisbane
    6 111 Jayme Sistoso Townsville
    6 115 Jordy Peters Townsville
    6 57 Mathew Frost Kelso
    4 166 Cameron Jones Gold Coast
    6 181 Josh Morton Mackay
    3 176 Joshua Wall Salisbury
    2 117 Corey Noyes Morayfield
    6 116 Nick Auld Cannonvale
    6 29 Michael Wilson Hamilton
    6 171 Lloyd Carr Alice Springs
           
           
2:45pm Angels [6]  2 15 Breanna Munn Mackay
    4 41 Bek Marsh Mackay
    6 91 Elderene Brostrom Rasmussen
    1 120 Angela Tiller Townsville
    5 97 Angie Woods Atherton
    3 10 Gemma Appleby Mount Low
           
           
2:55pm Ms Wellness - Class 1 [7]  3 163 Melissa Tymrakiewicz Townsville
    1 20 Gemma Crichton Cairns
    4 105 Chekoda Bethel Townsville
    5 158 Sandy Cook Manoora
    6 125 Cj Reid Mackay
    2 184 Alicia Town Mount Pleasant
    6 26 Natalya Schumacher North Lakes
           
           
3:00pm Ms Wellness - Class 2 [8]  4 58 Jedda Godlewski Idalia
    6 61 Tammy Dind Brisbane
    6 102 Jess Lemmon Townsville
    1 179 Shae Van Es Pialba
    5 133 Taylor Francisco Weipa
    3 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    6 50 Anne Camplin Townsville
    2 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
3:10pm Ms Wellness OVERALL   179 Shae Van Es  
  Class 1        
  Class 2        
           
3:15pm Ms Runway [7]  2 41 Bek Marsh Mackay
    6 91 Elderene Brostrom Rasmussen
    5 86 Jess Burns Mackay
    1 45 Shyanne Turner Sydney
    6 27 Krystee Fawcett Eton
    4 10 Gemma Appleby Mount Low
    3 40 Kirsty Fudge Berwick
           
           
3:20pm Ms Swimsuit First Timer - Class 1 [11]  6 169 Brioney Wright Townsville
    3 157 Jess Naera Gold Coast
    6 163 Melissa Tymrakiewicz Townsville
    6 140 Erin O’Grady Morningside
    6 71 Kira Jaenke Mackay
    5 84 Natalie Bennet Townsville
    6 120 Angela Tiller Townsville
    6 68 Stephanie Ellwood Gargett
    1 135 Jacqui Gray Noosa Heads
    4 148 Sarah Robson Sandgate
    2 38 Sophie Sommerville Townsville
           
           
3:25pm Ms Swimsuit First Timer - Class 2 [11]  3 45 Shyanne Turner Sydney
    6 36 Paige Neden Kallangur
    5 77 Naomi King Bucasia
    6 151 Imogen Watson Brisbane
    4 65 Holly Thompson Mackay
    1 48 Taylah Hoffmann Townsville
    6 81 Olivia Muscat Mackay
    6 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    6 113 Shannon Fox Morayfield
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
           
           
3:30pm Ms Swimsuit Novice - Class 1 [13]  6 15 Breanna Munn Mackay
    4 80 Karli Goad Middlemount
    6 91 Elderene Brostrom Rasmussen
    6 140 Erin O’Grady Morningside
    6 71 Kira Jaenke Mackay
    6 18 Jess Collins Bowen
    6 150 Kim George Parkside
    6 85 Taleah Fox Middlemount
    5 68 Stephanie Ellwood Gargett
    3 73 Aimee Ellwood Mackay
    6 148 Sarah Robson Sandgate
    1 86 Jess Burns Mackay
    2 38 Sophie Sommerville Townsville
           
           
3:35pm Ms Swimsuit Novice - Class 2 [14]  6 27 Krystee Fawcett Eton
    6 36 Paige Neden Kallangur
    6 153 Kellie Reader Mackay
    3 55 Sophie Cudlipp Sunshine Coast
    6 146 Chelsea Shrimpton Orange
    4 77 Naomi King Bucasia
    6 173 Kellie Sorrensen Nirimba
    6 151 Imogen Watson Brisbane
    6 65 Holly Thompson Mackay
    1 48 Taylah Hoffmann Townsville
    6 81 Olivia Muscat Mackay
    5 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
           
           
3:40pm Ms Swimsuit Open - Class 1 [10]  6 15 Breanna Munn Mackay
    4 157 Jess Naera Gold Coast
    5 80 Karli Goad Middlemount
    1 90 Michelle Gatuteo Maroochydore
    6 18 Jess Collins Bowen
    3 131 Sally Pienaar Geebung
    6 150 Kim George Parkside
    6 85 Taleah Fox Middlemount
    6 148 Sarah Robson Sandgate
    2 86 Jess Burns Mackay
           
3:50pm Ms Swimsuit Open - Class 2 [11]  3 38 Sophie Sommerville Townsville
    6 27 Krystee Fawcett Eton
    6 36 Paige Neden Kallangur
    4 55 Sophie Cudlipp Sunshine Coast
    6 146 Chelsea Shrimpton Orange
    6 65 Holly Thompson Mackay
    1 48 Taylah Hoffmann Townsville
    6 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    5 113 Shannon Fox Morayfield
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
           
4:00pm Ms Swimsuit OVERALL   48 Taylah Hoffmann  
  FT Class 1        
  FT Class 2        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  Open Class 1        
  Open Class 2        
           
           
4:05pm Ms Bikini 21 [12]  6 15 Breanna Munn Mackay
    4 75 Bronte Johnston Sandgate
    2 73 Aimee Ellwood Mackay
    3 135 Jacqui Gray Noosa Heads
    6 152 Anastasia Wynberg Cairns
    6 86 Jess Burns Mackay
    5 38 Sophie Sommerville Townsville
    6 36 Paige Neden Kallangur
    1 149 Kalisha Sugden Cairns
    6 103 Kyah Carson Hatton Vale
    6 81 Olivia Muscat Mackay
    6 98 Madi Mcdonald Cairns
           
           
4:15pm Men's Fitness 23 [4]  1 88 Mike Heathcote Townsville
    3 28 Aidan Harte Townsville
    4 95 Lachlan Turner Brisbane
    2 129 Darcy Savage Brisbane
           
           
4:20pm Ms Bikini 30+ [9]  2 157 Jess Naera Gold Coast
    4 20 Gemma Crichton Cairns
    6 25 Tegan Kelly Cairns
    1 131 Sally Pienaar Geebung
    6 150 Kim George Parkside
    5 100 Tiffany DiBella Townsville
    3 168 Chelsea Tippett Goldfields
    6 10 Gemma Appleby Mount Low
    6 113 Shannon Fox Morayfield
           
           
4:25pm Men's Fitness First Timer [3]  3 132 Jared Day Townsville
    1 78 Angga Wijaya Loganholme
    2 88 Mike Heathcote Townsville
           
           
4:35pm Men's Fitness 30+ [2]  2 132 Jared Day Townsville
    1 78 Angga Wijaya Loganholme
           
           
4:45pm Ms Bikini Momma Novice [8]  1 157 Jess Naera Gold Coast
    3 20 Gemma Crichton Cairns
    6 25 Tegan Kelly Cairns
    4 84 Natalie Bennet Townsville
    5 150 Kim George Parkside
    6 153 Kellie Reader Mackay
    6 19 Lisa Gilbride South Townsville
    2 10 Gemma Appleby Mount Low
           
           
4:50pm Ms Bikini Rookie [8]  6 25 Tegan Kelly Cairns
    5 140 Erin O’Grady Morningside
    4 27 Krystee Fawcett Eton
    6 34 Sarah Woodward Brisbane
    6 151 Imogen Watson Brisbane
    2 168 Chelsea Tippett Goldfields
    3 49 Samantha Beringen Townsville
    1 98 Madi Mcdonald Cairns
           
           
5:00pm Ms Bikini 50+ [3]  3 91 Elderene Brostrom Rasmussen
    2 59 Tanya Dunk Cannonvale
    1 173 Kellie Sorrensen Nirimba
           
           
5:05pm Men's Fitness Novice [3]  1 78 Angga Wijaya Loganholme
    2 88 Mike Heathcote Townsville
    3 95 Lachlan Turner Brisbane
           
           
           
5:10pm Ms Bikini 40+ [5]  4 59 Tanya Dunk Cannonvale
    2 34 Sarah Woodward Brisbane
    3 153 Kellie Reader Mackay
    1 50 Anne Camplin Townsville
    5 155 Louise Fahey Charters Towers
           
           
5:15pm Ms Bikini Momma [12]  1 157 Jess Naera Gold Coast
    5 163 Melissa Tymrakiewicz Townsville
    6 20 Gemma Crichton Cairns
    6 167 Melissa Pritchard Mount Isa
    6 182 Tegan Azzopardi Cairns
    6 150 Kim George Parkside
    3 85 Taleah Fox Middlemount
    4 112 Kymblie Stead Charters Towers
    6 153 Kellie Reader Mackay
    6 16 Georgie Gregg Townsville
    2 168 Chelsea Tippett Goldfields
    6 10 Gemma Appleby Mount Low
           
           
5:25pm Men's Fitness Open [4]  1 78 Angga Wijaya Loganholme
    3 28 Aidan Harte Townsville
    4 183 Bunny Ron Bolwarrah
    2 129 Darcy Savage Brisbane
           
           
5:35pm Ms Bikini First Timer - Class 1 [10]  2 157 Jess Naera Gold Coast
    6 79 Elizabeth Caldecourt Townsville
    6 140 Erin O’Grady Morningside
    6 71 Kira Jaenke Mackay
    1 90 Michelle Gatuteo Maroochydore
    6 167 Melissa Pritchard Mount Isa
    4 182 Tegan Azzopardi Cairns
    3 75 Bronte Johnston Sandgate
    5 84 Natalie Bennet Townsville
    6 119 Tamara Pridmore Townsville
           
           
           
5:40pm Ms Bikini First Timer - Class 2 [10]  6 102 Jess Lemmon Townsville
    1 53 Mika Stimson Cairns
    6 68 Stephanie Ellwood Gargett
    3 135 Jacqui Gray Noosa Heads
    5 148 Sarah Robson Sandgate
    2 152 Anastasia Wynberg Cairns
    4 38 Sophie Sommerville Townsville
    6 45 Shyanne Turner Sydney
    6 156 Alicia Reimann Townsville
    6 36 Paige Neden Kallangur
           
           
5:45pm Ms Bikini First Timer - Class 3 [10]  6 112 Kymblie Stead Charters Towers
    6 16 Georgie Gregg Townsville
    1 123 Bec Hutley Everton Hills
    1 149 Kalisha Sugden Cairns
    5 77 Naomi King Bucasia
    4 100 Tiffany DiBella Townsville
    6 151 Imogen Watson Brisbane
    6 65 Holly Thompson Mackay
    6 103 Kyah Carson Hatton Vale
    3 168 Chelsea Tippett Goldfields
           
5:50pm Ms Bikini First Timer - Class 4 [9]  1 48 Taylah Hoffmann Townsville
    3 81 Olivia Muscat Mackay
    6 10 Gemma Appleby Mount Low
    5 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    6 113 Shannon Fox Morayfield
    6 155 Louise Fahey Charters Towers
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
    4 98 Madi Mcdonald Cairns
           
6:00pm Men's Fitness OVERALL   78 Angga Wijaya  
  U23        
  FT        
  30+        
  Novice        
  Open        
6:05pm Ms Bikini Novice - Class 1 [12]  6 15 Breanna Munn Mackay
    2 80 Karli Goad Middlemount
    6 79 Elizabeth Caldecourt Townsville
    5 162 Ella Farmer Cairns
    6 71 Kira Jaenke Mackay
    6 167 Melissa Pritchard Mount Isa
    4 18 Jess Collins Bowen
    3 75 Bronte Johnston Sandgate
    6 119 Tamara Pridmore Townsville
    6 85 Taleah Fox Middlemount
    6 154 Tanya Haddad Gold Coast
    1 53 Mika Stimson Cairns
           
6:15pm Ms Bikini Novice - Class 2 [12]  6 68 Stephanie Ellwood Gargett
    3 73 Aimee Ellwood Mackay
    4 135 Jacqui Gray Noosa Heads
    6 148 Sarah Robson Sandgate
    6 86 Jess Burns Mackay
    5 38 Sophie Sommerville Townsville
    6 27 Krystee Fawcett Eton
    6 36 Paige Neden Kallangur
    1 55 Sophie Cudlipp Sunshine Coast
    2 123 Bec Hutley Everton Hills
    6 146 Chelsea Shrimpton Orange
    6 77 Naomi King Bucasia
           
           
6:20pm Ms Bikini Novice - Class 3 [12]  5 100 Tiffany DiBella Townsville
    6 65 Holly Thompson Mackay
    6 103 Kyah Carson Hatton Vale
    3 168 Chelsea Tippett Goldfields
    6 48 Taylah Hoffmann Townsville
    6 81 Olivia Muscat Mackay
    6 10 Gemma Appleby Mount Low
    1 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    6 155 Louise Fahey Charters Towers
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
    4 98 Madi Mcdonald Cairns
6:30pm Ms Bikini Open - Class 1 [8]  6 15 Breanna Munn Mackay
    5 157 Jess Naera Gold Coast
    2 80 Karli Goad Middlemount
    6 79 Elizabeth Caldecourt Townsville
    6 162 Ella Farmer Cairns
    1 90 Michelle Gatuteo Maroochydore
    4 18 Jess Collins Bowen
    3 75 Bronte Johnston Sandgate
           
           
6:35pm Ms Bikini Open - Class 2 [8]  6 119 Tamara Pridmore Townsville
    2 131 Sally Pienaar Geebung
    4 85 Taleah Fox Middlemount
    6 154 Tanya Haddad Gold Coast
    1 53 Mika Stimson Cairns
    6 148 Sarah Robson Sandgate
    3 152 Anastasia Wynberg Cairns
    5 38 Sophie Sommerville Townsville
           
           
6:40pm Ms Bikini Open - Class 3 [8]  1 126 Deborah Morris Melbourne
    6 27 Krystee Fawcett Eton
    6 36 Paige Neden Kallangur
    2 55 Sophie Cudlipp Sunshine Coast
    3 123 Bec Hutley Everton Hills
    6 146 Chelsea Shrimpton Orange
    4 149 Kalisha Sugden Cairns
    5 100 Tiffany DiBella Townsville
           
6:50pm Ms Bikini Open - Class 4 [9]  6 65 Holly Thompson Mackay
    6 103 Kyah Carson Hatton Vale
    1 48 Taylah Hoffmann Townsville
    6 10 Gemma Appleby Mount Low
    4 49 Samantha Beringen Townsville
    2 99 Shellaney Visagie Kallangur
    5 113 Shannon Fox Morayfield
    6 40 Kirsty Fudge Berwick
    3 98 Madi Mcdonald Cairns
           
7:00pm Ms Bikini OVERALL   48 Taylah Hoffmann  
  U21        
  30+        
  Momma Novice        
  Rookie        
  50+        
  40+        
  Momma         
  FT Class 1        
  FT Class 2        
  FT Class 3        
  FT Class 4        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  Novice Class 3        
  Open Class 1        
  Open Class 2        
  Open Class 3        
  Open Class 4        
           
7:05pm Ms Sports Model First Timer - Class 1 [9]  6 63 Shelly Burton Bokarina
    3 23 Jane Federico Townsville
    6 169 Brioney Wright Townsville
    6 96 Brigot Pugh Townsville
    1 72 Dakota Cairns Mackay
    6 89 Lana Reed Hervey Bay
    5 105 Chekoda Bethel Townsville
    4 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    2 142 Georgia Olsen Townsville
           
7:15pm Ms Sports Model First Timer - Class 2 [9]  3 75 Bronte Johnston Sandgate
    6 84 Natalie Bennet Townsville
    1 138 Poppy Buckland Dayboro
    6 61 Tammy Dind Brisbane
    6 102 Jess Lemmon Townsville
    6 121 Denise Saunders Mareeba
    4 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    5 53 Mika Stimson Cairns
    2 106 Natasha Cowan Yeppoon
7:20pm Ms Sports Model First Timer - Class 3 [9]  5 144 Zoey Banister Cairns
    2 145 Sarah Toohey Brisbane
    1 43 Trish Cunneen Townsville
    3 114 Cheyenne Taylor West End
    6 37 Emily Campbell Brisbane
    6 100 Tiffany DiBella Townsville
    6 81 Olivia Muscat Mackay
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
    4 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
           
7:25pm Ms Sports Model 21 [6]  1 72 Dakota Cairns Mackay
    6 105 Chekoda Bethel Townsville
    2 75 Bronte Johnston Sandgate
    3 73 Aimee Ellwood Mackay
    4 86 Jess Burns Mackay
    5 81 Olivia Muscat Mackay
           
7:35pm Ms Sports Model Rookie [9]  3 23 Jane Federico Townsville
    5 35 Katie Stagg Buderim
    6 89 Lana Reed Hervey Bay
    6 90 Michelle Gatuteo Maroochydore
    1 142 Georgia Olsen Townsville
    4 106 Natasha Cowan Yeppoon
    6 144 Zoey Banister Cairns
    2 145 Sarah Toohey Brisbane
    6 139 Kel Watkins Sunshine Coast
           
7:40pm Ms Sports Model Momma [11]  6 163 Melissa Tymrakiewicz Townsville
    2 24 Erin Herbert Cairns
    6 89 Lana Reed Hervey Bay
    6 182 Tegan Azzopardi Cairns
    6 84 Natalie Bennet Townsville
    1 58 Jedda Godlewski Idalia
    5 85 Taleah Fox Middlemount
    4 120 Angela Tiller Townsville
    6 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    3 37 Emily Campbell Brisbane
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
7:50pm Ms Sports Model Novice - Class 1 [10]  5 23 Jane Federico Townsville
    6 185 Suni Hahngra Mackay
    1 72 Dakota Cairns Mackay
    6 79 Elizabeth Caldecourt Townsville
    4 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    3 141 Zoe Chiotakis Brisbane
    2 142 Georgia Olsen Townsville
    6 75 Bronte Johnston Sandgate
    6 26 Natalya Schumacher North Lakes
    6 85 Taleah Fox Middlemount
           
7:55pm Ms Sports Model Novice - Class 2 [10]  6 121 Denise Saunders Mareeba
    3 159 Kirby Annalise Kerr Brisbane
    5 53 Mika Stimson Cairns
    6 86 Jess Burns Mackay
    6 144 Zoey Banister Cairns
    1 114 Cheyenne Taylor West End
    6 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    4 37 Emily Campbell Brisbane
    6 100 Tiffany DiBella Townsville
    2 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
           
8:00pm Ms Sports Model 30+ [11]  5 185 Suni Hahngra Mackay
    6 163 Melissa Tymrakiewicz Townsville
    6 35 Katie Stagg Buderim
    1 24 Erin Herbert Cairns
    3 60 Bec Steele Sarina Range
    4 120 Angela Tiller Townsville
    6 180 Angela Tracey Ormeau Hills
    6 97 Angie Woods Atherton
    6 100 Tiffany Lea Townsville
    2 47 Jessie Mcphee Taigum
    6 19 Lisa Gilbride South Townsville
           
           
           
           
8:10pm Ms Sports Model 40+ [14]  6 169 Brioney Wright Townsville
    6 96 Brigot Pugh Townsville
    6 89 Lana Reed Hervey Bay
    2 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    3 160 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    6 61 Tammy Dind Brisbane
    4 106 Natasha Cowan Yeppoon
    6 59 Tanya Dunk Cannonvale
    5 34 Sarah Woodward Brisbane
    6 153 Kellie Reader Mackay
    1 46 Rebecca Campbell Townsville
    6 12 Lauren Kempshall Townsville
    6 50 Anne Camplin Townsville
    6 139 Kel Watkins Sunshine Coast
           
           
8:20pm Ms Sports Model 50+ [9]  5 63 Shelly Burton Bokarina
    2 101 Tarnya Codd Toowoomba
    6 41 Bek Marsh Mackay
    6 91 Elderene Brostrom Rasmussen
    4 125 Cj Reid Mackay
    1 109 Jacqui Patterson Skennars Head
    6 59 Tanya Dunk Cannonvale
    6 147 Leanne Cartwright Woodford
    3 52 Tellena Hill Cairns
           
           
8:30pm Ms Sports Model Open - Class 1 [11]  4 23 Jane Federico Townsville
    6 101 Tarnya Codd Toowoomba
    6 185 Suni Hahngra Mackay
    6 79 Elizabeth Caldecourt Townsville
    5 128 Roxanne Deakin Tannum Sands
    6 125 Cj Reid Mackay
    3 141 Zoe Chiotakis Brisbane
    2 142 Georgia Olsen Townsville
    6 160 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    6 75 Bronte Johnston Sandgate
    1 72 Dakota Cairns Mackay
           
8:35pm Ms Sports Model Open - Class 2 [11]  3 138 Poppy Buckland Dayboro
    4 26 Natalya Schumacher North Lakes
    6 144 Zoey Banister Cairns
    5 145 Sarah Toohey Brisbane
    1 43 Trish Cunneen Townsville
    6 37 Emily Campbell Brisbane
    6 97 Angie Woods Atherton
    6 100 Tiffany DiBella Townsville
    2 47 Jessie Mcphee Taigum
    6 52 Tellena Hill Cairns
    6 87 Caitlin Grotjahn Gaythorne
           
8:45pm Ms Sports Model OVERALL   72 Dakota Cairns  
  Ms Sports Model First Timer Class 1        
  Ms Sports Model First Timer Class 2        
  Ms Sports Model First Timer Class 3        
  Ms Sports Model 21        
  Ms Sports Model Rookie        
  Ms Sports Model Momma        
  Ms Sports Model Novice Class 1        
  Ms Sports Model Novice Class 2        
  Ms Sports Model 30+        
  Ms Sports Model 40+        
  Ms Sports Model 50+        
  Ms Sports Model Open Class 1        
  Ms Sports Model Open Class 2        
           
8:55pm  FINISH